-
19.01.2013 Bal gimnazjalny

 

19.01.2013 Bal gimnazjalny  

"Poloneza czas zacząć (...)

...i szły pary po parach hucznie i wesoło

rozkręcało się, znowu skręcało się koło(...)

wre taniec, brzmi muzyka (...)"

Bal gimnazjalny jest wydarzeniem, na które czekają wszyscy trzecioklasiści (a zwłaszcza - trzecioklasistki). Tak było i w przypadku naszego rocznika. Od miesiąca nie mówiło się o niczym innym. Sukienki, fryzury, dekoracje, polonez - to tematy numer jeden. Tegorocznym motywem przewodnim była Wenecja. Dwa dni przed balem grupa odpowiedzialna za dekoracje spotkała się, by zebrać gromadzone od początku roku materiały w jedną całość. Nieocenieni okazali się rodzice uczniów.
19 stycznia bal tradycyjnie rozpoczął się przepięknym polonezem. Uczniowie zaprezentowali trzy układy tego tańca. Następnie fotograf wykonał zdjęcia klasowe uczestnikom balu oraz ich wychowawcom. Trzeba przyznać, że wszyscy wyglądali wyjątkowo pięknie - dziewczyny w swoich zjawiskowych kreacjach, zaś chłopcy w eleganckich garniturach. Następnie rozpoczęła się dyskoteka. Na początku na parkiecie kręciło się niewiele osób. Z każdą minutą tańczących było jednak coraz więcej. Przy tej okazji należą się słowa uznania DJ'om, którzy mimo drobnych problemów technicznych przez cały bal rozkręcali świetną zabawę. Porwali nas do tańca takimi utworami jak kultowy już Gangnam Style, Ona tańczy dla mnie czy Macarena. Kolorowe światła nadały dyskotece niepowtarzalny klimat. Na głodnych, spragnionych i zmęczonych zabawą uczniów czekał wspaniały poczęstunek ulokowany na korytarzu pierwszego piętra.
Bal był dla mnie niesamowitym przeżyciem. Szkoła wyglądała przepięknie za sprawą magicznych dekoracji. Świetnie się bawiłam i mogłam spędzić wspaniałe chwile z przyjaciółmi. Na pewno wszyscy uczestnicy imprezy na długą ją zapamiętają.

Karolina Antczak 3f

bal01.jpg bal01.jpg bal01.jpg

Tak wyglądały próby i dekorowanie sali gimnastycznej.

balproby01.jpg balproby01.jpg balproby01.jpg
 

 Szkoła Podstawowa nr 389 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie ul.Smocza 19       01-051 Warszawa   tel/fax: 22 838 11 05      e-mail: g49@gazeta.pl