do wakacji już tylko
Informujemy, że test kompetencji językowych do klas dwujęzycznych odbędzie się 6 czerwca 2017r.  o godzinie 9.00 w budynku naszej szkoły.

rok szkolny 2016/2017

Uczniowie klas pierwszych i drugich mają obowiązek, w ciągu nauki w gimnazjum, udziału w realizacji projektu edukacyjnego. W związku z tym przedstawiamy listę tematów projektów, opracowaną przez nauczycieli naszej szkoły, do realizacji w tym roku szkolnym. Zapoznaj się z nią i wybierz coś dla siebie.

Powodzenia!

Projekty z przedmiotów humanistycznych

Temat projektu

Opiekun projektu

Klasy pierwsze

„Grzeczność łagodzi obyczaje” – filmiki ilustrujące właściwe zachowanie w różnych sytuacjach, służące propagowaniu zasad sztuki savoir – vivre.

nauczyciele języka polskiego

„Kalendarz polski” – każda klasa wyłania zespół lub zespoły, które przygotowują kartę do kalendarza na rok 2017, poświęconą wylosowanej postaci sławnego Polaka.

Klasy drugie

Projekt obwoluty wybranej powieści H. Sienkiewicza z uwzględnieniem tekstu informacyjnego o powieści lub/i o autorze.

Galeria

Gimnazjum nr 49 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie ul.Smocza 19       01-051 Warszawa   tel/fax: 22 838 11 05      e-mail: g49@gazeta.pl