do wakacji już tylko

Z satysfakcją informujemy, że szkoła na Smoczej 19 nie zniknie z edukacyjnej mapy Warszawy. Negocjacje Komitetu Społecznego „Tak dla liceum na Smoczej 19” z władzami dzielnicy i przedstawicielami Biura Edukacji zakończyły się kompromisem.

Nasza szkoła w roku szkolnym 2017/2018 zostanie przekształcona w szkołę podstawową. Informacje dotyczące naboru podamy najszybciej, jak to będzie możliwe. Od roku szkolnego 2018/2019 będziemy też tworzyć liceum. Na Smoczej 19 powstanie w ten sposób zespół szkół.

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/01_strona/html/pagination.php on line 90

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/01_strona/html/pagination.php on line 96

rok szkolny 2016/2017

Uczniowie klas pierwszych i drugich mają obowiązek, w ciągu nauki w gimnazjum, udziału w realizacji projektu edukacyjnego. W związku z tym przedstawiamy listę tematów projektów, opracowaną przez nauczycieli naszej szkoły, do realizacji w tym roku szkolnym. Zapoznaj się z nią i wybierz coś dla siebie.

Powodzenia!

Projekty z przedmiotów humanistycznych

Temat projektu

Opiekun projektu

Klasy pierwsze

„Grzeczność łagodzi obyczaje” – filmiki ilustrujące właściwe zachowanie w różnych sytuacjach, służące propagowaniu zasad sztuki savoir – vivre.

nauczyciele języka polskiego

„Kalendarz polski” – każda klasa wyłania zespół lub zespoły, które przygotowują kartę do kalendarza na rok 2017, poświęconą wylosowanej postaci sławnego Polaka.

Klasy drugie

Projekt obwoluty wybranej powieści H. Sienkiewicza z uwzględnieniem tekstu informacyjnego o powieści lub/i o autorze.

nauczyciele języka polskiego

Gimnazjum nr 49 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie ul.Smocza 19       01-051 Warszawa   tel/fax: 22 838 11 05      e-mail: g49@gazeta.pl