do wakacji już tylko

rok szkolny 2014/2015

Uczniowie klas pierwszych i drugich mają obowiązek, w ciągu nauki w gimnazjum, udziału w realizacji projektu edukacyjnego. W związku z tym przedstawiamy listę tematów projektów, opracowaną przez nauczycieli naszej szkoły, do realizacji w tym roku szkolnym. Zapoznaj się z nią i wybierz coś dla siebie.

Powodzenia!

Projekty z przedmiotów humanistycznych

Temat projektu

Opiekun projektu

Termin realizacji

Projekty edukacyjne z przedmiotów humanistycznych nawiązują do faktu, że rok 2014 został ogłoszony Rokiem Oskara Kolberga.

Klasy pierwsze

Legendy tatrzańskie

nauczyciele języka polskiego

Klasy drugie

"Opowieści niesamowite i z dreszczykiem, ludowymi wierzeniami i gusłami inspirowane" - w formie broszury z ilustracjami albo komiksu

nauczyciele języka polskiego

"Warsiawska Melpomena" - konkurs literacki inspirowany twórczością Wiecha

nauczyciele języka polskiego i historii

Cepeliada, czyli projekty na ubranie, biżuterię i inne akcesoria, inspirowane kulturą ludową: kalendarz, plakat propagujący folklor, nawiązujący do niego; projekt makatki.

Klasy trzecie

Plakat, projekt muralu albo graffiti o wymowie antywojennej albo propagujące patriotyzm wśród młodych ludzi.

nauczyciele języka polskiego i historii

Świadkowie: wspomnienia o II wojnie światowej.

nauczyciele języka polskiego i historii

Śladami II wojny światowej w Warszawie - reportaże lub fotoreportaże.

<<< Listopad 2014 >>>

Galeria

Gimnazjum nr 49 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie ul.Smocza 19       01-051 Warszawa   tel/fax: 22 838 11 05      e-mail: g49@gazeta.pl